Historia XIX wiecznego sojuszu Rosji i Austrii – wystawa w parku Carycyno

Wszyscy miłośnicy historii powinni wybrać się na spacer do parku Sokolniki. Prezentowana tam wystawa z całą pewnością przypadnie do gustu każdemu zainteresowanemu dziejami Imperium Rosyjskiego.

Imperium Rosyjskie

W cieniu dwóch orłów

Wystawcy skupili się na zaprezentowaniu dziedzictwa związanego z przymierzem, jakie zostało zawiązane pomiędzy Rosją i Austrią w XIX wieku. Całe przedsięwzięcie ma na celu przybliżyć mieszkańcom Moskwy oraz turystom często zapominane fragmenty historii imperium.

Prezentowane eksponaty

Historycy zaangażowani w cały projekt skupili się na wyselekcjonowaniu najciekawszych przedmiotów związanych z XIX wiecznymi relacjami rosyjsko-austriackimi. Obok broni, amunicji oraz mundurów zaprezentowane zostaną zachowane monety z tego okresu. Wiele z przedmiotów zgromadzonych na wystawie odnosi się do walk przeciw święcącymi swoje największe triumfy oddziałom Napoleona.

Wystawa w parku

Eksponaty podziwiać można na terenie parku Carycyno aż do końca marca 2014 roku. Warto się spieszyć, ponieważ druga taka okazja może nie zdarzyć się zbyt szybko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>