Lotnisko Domodiedowo – dojazd

Port lotniczy oddalony jest od centrum Moskwy o 37 km. Lotnisko Domodiedowo – dojazd z i na lotnisko jest niezwykle komfortowy. Władze miejskie zadbały o komfort pasażerów, zapewniając dogodne połączenia komunikacyjne.

Lotnisko Domodiedowo, Moskwa, Rosja, lotnisko Domodiedowo

Lotnisko Domodiedowo, Moskwa, Rosja / fot. Alex Beltyukov@wikimedia

Do bardzo komfortowych należą połączenia autobusowe. Między godziną 6:00 a 12:00, co 15 minut kursują ekskluzywne autobusy marki Scania, Mann oraz Mercedes. Pojazdy te pokonują całą trasę w 30 minut. Koszt przejazdu w jedną stronę to 100 rubli (dzieci do lat 7 podróżują bezpłatnie).

Kolej także oferuje interesujące połączenie z dworca Pawelskiego. Dojazd do lotniska trwa około 1,5 godziny. Spowodowane jest to dużą ilością stacji, na których pociąg musi się zatrzymać. Koszt podróży pociągiem to około 100 RUB (około 10 PLN, cena przejazdu obejmuje kurs w jedną stronę). Nocne przejazdy zapewniają marszrutki kursujące z lotniska co 40 minut. Koszt skorzystania z tego środka transportu to około 120 RUB (około 12 PLN, cena przejazdu obejmuje kurs w jedną stronę).

Domodiedovo, jako duże lotnisko w Moskwie, połączone jest z miastem koleją Aeroekspres. Pociągi tej sieci kursują od 6:00 do 00:30 co pół godziny. Kurs trwa 40 minut i stanowi najszybszy sposób na dostanie się z lotniska do centrum miasta. Ceny biletów są niezwykle zróżnicowane – zależą od klasy, jaką ma się zamiar podróżować. Bilet dla osoby dorosłej to koszt 320 RUB (koło 33 PLN, cena przejazdu obejmuje kurs w jedną stronę) a dla dziecka 110 RUB (około 11 PLN, cena przejazdu obejmuje kurs w jedną stronę). W najbardziej ekskluzywnej klasie biznes, należy za pojedynczy przejazd zapłacić 700 RUB (około 72 PLN, cena przejazdu obejmuje kurs w jedną stronę).

Najdroższym i prawdopodobnie najwolniejszym środkiem transportu jest taksówka. Korzystając z usług taksówkarzy należy liczyć się z rachunkiem wysokości od 1700 do 2600 RUB (od 175 do 269 PLN, cena przejazdu obejmuje kurs w jedną stronę). Należy wybierać jedynie oznakowane pojazdy należące do korporacji taksówkarskich, ponieważ wielu nieuczciwych przewodników stara się zarobić na naiwnych turystach, oferując przejazdy bez taksometru.

Dowiedz się więcej: lotniska Domodiedowo.

One thought on “Lotnisko Domodiedowo – dojazd

  1. Pingback: Lotnisko Domodiedowo | Loty do Moskwy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>