Moscow’s World Fine Art Fair – festiwal sztuki w Moskwie

W ciągu najbliższych dni Moskwa zmieni się w światową stolicę piękna. Wszystko za sprawą odbywającego się po raz siódmy festiwalu Moscow’s World Fine Art Fair. Podczas całego tygodnia podziwiać można najpiękniejsze przykłady wyrobów artystycznych pochodzących z okresu od XVI do XX wieku.

Moscow’s World Fine Art Fair

Moscow’s World Fine Art Fair

Początki tradycji festiwalu sięgają roku 2004, kiedy to z inicjatywy Yves Boudier udało się zgromadzić w pawilonach Krasnaya Presnya prawdziwe perły światowej sztuki. Warto wspomnieć, iż tegoroczna wystawa zgromadzi aż o 30% więcej wystawców niż edycja zeszłoroczna. Świadczy to o tym, że światowa społeczność artystów dostrzegła ogromny potencjał tkwiący w moskiewskim festiwalu. W tym roku całość ekspozycji podziwiać można od 30 listopada do 4 grudnia.

Warto jednak bliżej przyjrzeć się temu, co można obejrzeć podczas wizyty w Moscow’s World Fine Art Fair. Obok kreacji od najnowszych projektantów podziwiać można dzieła jubilerskie najwyższej klasy. Prawdziwą perłą tegorocznej wystawy są obrazy malarzy impresjonistów tworzących na początku XX wieku. Dla najzamożniejszych gości możliwy będzie zakup części wystawianych przedmiotów.

Pawilon wystawowy otwarty jest od 14:00 do 22:00, natomiast 3 grudnia do 24:00. Ostatniego dnia odbędzie się uroczyste zamknięcie w związku z czym impreza zakończy się już o 19:00. Dlatego powinieneś się spieszyć, bo to ostatnia chwila aby odwiedzić tą zapierającą dech w piersiach imprezę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>