„Nadchodzą mamuty!” – ekspozycja w Muzeum Darwina w Moskwie

Poznawanie dziejów świata większości z nas kojarzą się z odkrywaniem historii średniowiecza lub starożytności. Wielu z nas zapomina jednak, że wcześniej Ziemię zamieszkiwały znacznie większe stworzenia. Do takich należały mamuty, którym poświęcona jest najnowsza wystawa w Muzeum Darwina.

Mamut /fot.http://www.pinterest.com/pin/219057969347177474/

Mamut /fot.http://www.pinterest.com/pin/219057969347177474/

Krok w epokę lodowcową

Wizyta w Muzeum Darwina zawsze jest wyjątkowym przeżyciem, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Prezentowana jest w nim różnorodność biologiczna fauny zamieszkującej naszą planetę. Specjalnie na potrzeby tej wystawy do muzeum sprowadzono liczne eksponaty związane z badaniami nad zwierzętami zamieszkującymi Ziemię w okresie epoki lodowcowej. Głównym tematem są jednak mamuty, wśród których znalazła się prawdziwa gwiazda…

Oto mamut Luba!

Jednym z najciekawszych prezentowanych na wystawie okazów jest niewielki mamut nazwany imieniem Luba. Wydobyty na Syberii w 2007 roku szybko stał się prawdziwą sensacją w świcie nauki. Wszystko za sprawą doskonale zachowanych tkanek, które umożliwiły dokonanie ogromnego postępu w badaniach nad tymi wspaniałymi zwierzętami. Teraz, specjalnie na potrzeby wystawy w Muzeum Darwina Luba przyjechała do Moskwy.

Muzeum Darwina

Ekspozycję przedstawiającą mamuty oraz dzieje badań naukowych poświęconych tym stworzeniom można podziwiać do 19 stycznia w Muzeum Darwina przy ulicy Wawiłowa 57.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>