Wydarzenia w Moskwie

Moskwa jest miastem w którym ciągle coś się dzieje. Znajdzie tu coś dla siebie zarówno przedsiębiorca, jak i miłośnik kina czy muzyki. Warto więc sprawdzić, co Moskwa ma do zaoferowania właśnie Tobie.

Logo Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, Moskwa, Rosja, wydarzenia w Moskwie

Logo Międzynarodowego Festiwalu Filmowego, Moskwa, Rosja / fot. JWP Company@wikimedia

Prodexpo

Producenci żywności powinni zainteresować się odbywającymi się na początku lutego targami Prodexpo. Wystawa ta ma ugruntowaną pozycję międzynarodową, którą zawdzięcza 17 letniej tradycji. Targi w Moskwie są niepowtarzalną okazją do zaprezentowania swoich wyrobów szerokiemu gronu odbiorców z Europy Wschodniej. Polscy producenci już od dawna biorą aktywny udział w Prodexpo, promując rodzime produkty. Podczas gali corocznie wręczany jest tytuł Najlepszego Produktu. Konkurs ten organizowany jest przez rosyjskie Ministerstwo Rolnictwa oraz firmę Agroexposervice Company. Wystawcy prezentujący swoje towary podzieleni są ze względu na rodzaj oferowanych produktów.

Millionaire Moscow Fair

Rosję zamieszkuje największa na świecie grupa miliarderów. Przygotowano dla nich specjalne targi. Moskwa oferuje najbogatszym szeroką ofertę luksusowych towarów. Ideą Millionaire Moscow Fair jest dostarczenie najlepszych towarów odbiorcom, dla których cena nie gra roli. Impreza ta powstała jako reakcja na to, że ponad połowę odwiedzających targi luksusu w Amsterdamie stanowili Rosjanie. Z tego powodu postanowiono zorganizować bliźniaczą imprezę w rosyjskiej stolicy. Targi trwają od 21 do 23 października. W ciągu tych dwóch dni prezentowane jest wiele luksusowych produktów od biżuterii, przez wyposażenie wnętrz, aż po jachty.

Międzynarodowy Festiwal Filmowy

Moskwa to jednak nie tylko wielki biznes. To również kultura. Nie sposób wymienić wszystkie ważne kulturalne wydarzenia w Moskwie. Jednym z największych i najstarszych (pierwsza edycja odbyła się w 1935 roku) jest przeznaczony dla kinomanów Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Moskwie. Odbywający się od 21 do 30 czerwca festiwal jest miejscem spotkań artystów najwyższej klasy z całego świata. Wydarzenie to od początku cieszyło się dużym zainteresowaniem gości z zagranicy. Wyrazem najwyższego uznania festiwalowego jury jest statuetka „Złotego Świętego Jerzego”. Nagrodę tą otrzymali tak wybitni ludzie kina jak Akira Kurosawa, Andrzej Wajda czy Jack Nicholson.

Maxidrom

Muzyka rockowa należy do najpopularniejszych gatunków muzycznych w Rosji. Ciągły rozwój od lat 50 doprowadził do powstania wielu wartych uwagi zespołów. W dniach 10-11 czerwca z inicjatywy rozgłośni radiowej Maximum Radio, odbywa się festiwal rosyjskiego rocka pod nazwą Maxidrom. Od pierwszej edycji w 1995 roku impreza cieszy się niesłabnącą popularnością. Festiwal gościł takie legendy rosyjskiej muzyki jak zespół „Akwarium”. Od 2003 roku w imprezie udział biorą również zagraniczni wykonawcy.

Aeroloft Open

Jedną z najpopularniejszych gier w Rosji są szachy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników umysłowych zmagań, na początku roku odbywa się Aeroloft Open. Jest to otwarty turniej szachowy rozgrywany w trzech kategoriach (A, B i C). Aby móc uczestniczyć w najbardziej prestiżowej klasie A, należy posiadać minimum 2550 punktów w rankingu szachowym. Zwycięstwo w tej kategorii to jednak znacznie więcej, niż tylko nagroda pieniężna (zawodnik wygrywający klasę A otrzymuje bagatela 20 tysięcy euro). Otrzymuje dodatkowo także zaproszenie do uczestnictwa w turnieju arcymistrzowskim odbywającym się w Dortmundzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>