Wystawa nowych zabytków odkrytych w Kolomenskoye

Na terenie Moskwy znajduje się kilka rezydencji dawnych carów. Władcy niemal od początków istnienia Księstwa Moskiewskiego lubowali się w luksusie i przepychu. Choć obecnie zostało po nich jedynie wspomnienie, to wspaniałe pałace stoją nadal przypominając o bogatej przeszłości miasta. Jednym z takich pałaców jest Kolomenskoye.

Pałac Kolomenskoye /fot. http://www.pinterest.com/pin/318489004869023486/

Pałac Kolomenskoye /fot. http://www.pinterest.com/pin/318489004869023486/

Najnowsze odkrycia

Do 16 lutego w muzeum mieszczącym się wewnątrz pałacu prezentowana będzie wystawa poświęcona najnowszym znaleziskom, jakie odkryto na terenie rezydencji. Prace prowadzono w 2009 roku i pomimo dość dokładnego zbadania całego terenu posiadłości natrafiono na kilka nowych zabytków.

Wystawa

Warto się pospieszyć, ponieważ może to być jedyna okazja, aby na własne oczy zobaczyć część przedmiotów należących do dawnych władców Rusi. Nowe odkrycie choć fascynujące może łatwo zniknąć wśród ogromnej liczby zabytków prezentowanych we wnętrzu pałacu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>