Zwiedzanie Moskwy

W Moskwie można się zakochać od pierwszego wejrzenia. Niezwykły urok tego miasta widać niemal na każdym kroku. Gdzie nie spojrzeć, otaczać Cię będą ciekawe budynki oraz równie interesujący ludzie. Zwiedzanie Moskwy warto rozplanować na kilka dni, ponieważ miejsc wartych odwiedzenia w tej niemal 15 milionowej metropolii jest bez liku.

Plac Czerwony, Moskwa, Rosja, zwiedzanie Moskwy

Plac Czerwony, Moskwa, Rosja / fot. Rex@wikimedia

Oczywiście najwięcej zabytków znajduje się w ścisłym centrum. Nie sposób wyobrazić sobie zwiedzania rosyjskiej stolicy bez wizyty na słynnym Placu Czerwonym. Gdy juz się na nim znajdziesz, warto rozważyć odwiedziny Mauzoleum Lenina lub jednego ze wspaniałych soborów. Wielbiciele historii z pewnością nie przejdą obojętnie obok Zbrojowni na Kremlu lub jednego z licznych muzeów. Do dziś wiele z nich znajduje się w dawnych pałacach, należących wcześniej do cara lub rodów bojarskich. Kiedy podczas zwiedzania poczujesz się głodny, zawsze możesz odwiedzić jedną z charakterystycznych rosyjskich sieci serwujących szybkie dania. Od koncernów międzynarodowych odróżnia je wystrój. Warto udać się np. do sieci „Mu-mu” (wszystkie lokale urządzone „na łaciato”) lub spróbować dań z tradycyjnego menu w restauracji „Kroszka Kartoszka” (oprócz szerokiej gamy potraw z ziemniaków sieć oferuje zestawy śniadaniowe typu kawa i batonik). Zwiedzanie Moskwy powinno uwzględniać również wizytę w jednym ze stołecznych parków. Wybór jest niezwykle bogaty i tylko od Ciebie zależy na co się zdecydujesz. Czy będzie to pełen pomników i miejsc pamięci Park Zwycięstwa? A może piękne moskiewskie ZOO?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>